
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 2348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11414
Ext.Price$0.11414
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11414 | $0.11414 |
| 10 | $0.10299 | $1.02990 |
| 50 | $0.09293 | $4.64650 |
| 100 | $0.08353 | $8.35300 |
| 500 | $0.07508 | $37.54000 |
| 1000 | $0.06924 | $69.24000 |
| 3000 | $0.06386 | $191.58000 |
| 5000 | $0.05890 | $294.50000 |
